TRX/kruhový tréning/TABATA
Activity description
TRX je cvičenie so závesným systémom, ktorý umožňuje vykonávanie veľkého množstva cvičení s vlastnou váhou. Je to systém, ktorý rozvíja nielen kondičné schopnosti, ale hlavne rovnováhu a silu.Podstatou TRX je okrem posilňovania celého tela aj posilňovanie stredu tela (svaly panvového dna, priečny a šikmé svaly brucha, bedrové svaly, svaly chrbtice a drieku, sedacie svaly, bránica), teda posilňovanie vnútorného hlbokého stabilizačného systému.
Kruhový tréning - využíva súbor 6 až 10 cvikov, ktoré sú odcvičené jeden cvik po druhom. Cviky sa cvičia v jednom kruhu za sebou bez prestávky. Každý cvik má určený počet opakovaní alebo vopred stanovený čas.
Tabata je intervalový tréningový systém v ktorom pracujete na maximum počas 20 sekúnd pracovnej série a 10 sekundovou pauzou pri 8 opakovaných kolách počas 4och minút. Tabata v jednoduchosti patrí medzi najnáročnejšie zato však najefektívnejšie tréningové programy, po ktorom budete vidieť zaručené výsledky. Počas jednej štvorminútovej tabaty je možné spáliť toľko energie, ako pri dlhšom čase strávenom napríklad bicyklovaním.
List of instructors